[email protected]

רוגוזין 18, אשדוד

איך מבטחים רכב ישן והאם זה כדאי

רבים מאיתנו מפתחים ממש סוג של מערכת יחסים עם הרכב שלנו. הרכב משמש רבים מאיתנו כמו סוג של 'בית שני'. הוא לא רק מאפשר לנו להגיע בקלות ממקום אחד לאחר, אלא, הוא הופך למכונה אותה אנחנו אוהבים לטפח, לנקות, לשמור עליה כדי שתשמש אותנו בכל אותן שעות ארוכות בהן אנחנו מבלים בתוך הרכב בדרך לעבודה ובחזרה. אם אתם שייכים לאלו אשר מחזיקים ברכב ישן, כלומר, רכב בן יותר מעשר שנים לפחות, הרי שהמצב שלכם מעט שונה. אתם יודעים יותר מאיתנו כי רכב ישן צריך יד אוהבת ולא מעט עבודות תחזוקה כדי שהרכב אכן ימשיך לשרת אתכם לאורך הזמן. במאמר הבא נדבר על כל מה שכדאי לדעת בנוגע לרכב הישן שלכם. 

מה האתגרים באחזקה של רכב ישן?

מצד אחד, רכב ישן הוא בכל זאת מגיע עם כמה יתרונות. אנחנו יודעים כי ישנן חברות אשר בשנים מסוימות השכילו לפתח רכבים עמידים לאורך זמן. מה גם שנהגים רבים מתרגלים לרכב בו הם נוהגים ולא רצים להחליף את המכונית שלכם בקלות רבה כל כך. חוץ מזה שיש מי שרואים באחזקה של רכב ישן יתרונות כלכליים. הרי בעלות על רכב ישן, דוחה רכישה של רכב חדש. 

עם זאת, ישנם אתגרים ייחודיים לרכב ישן בלבד: 

  • הביטוח יקר יותר:  מכונית ישנה נשחקת לאורך הזמן. כך מטבע הדברים. המנוע מאבד מכוחו, הפחם מצטבר בחלקי המנוע השונים, הבלמים מתחילים להתרופף וכן הלאה. אגב, לא היינו ממליצים לכם לוותר על ביטוח מקיף. ראשית, עלינו לזכור כי ביטוח צד ג כמו גם ביטוח חובה, נדרשים על פי חוק. אבל כמובן, אם אתם רוצים להישאר מוגנים במקרה של תאונה או חבלה, הרי שביטוח יתן לכם את תחושת המוגנות במידת הצורך. עם זאת, הרי שעלינו לזכור כי ככל שהרכב ישן יותר, כך מחיר הביטוח בכל חודש יעלה בהתאמה. 
  • קשה עם הזמן להעביר את הרכב טסט: מדינת ישראל, בדומה לכל מדינה מתוקנת, רוצה להבטיח כי הרכבים העולים על הכביש לא מסכנים את בעלי הרכבים ונהגים נוספים בכביש. כולנו מכירים את הרגע הזה בו אנחנו מתפנים לערוך טיפולים שונים ברכב רגע לפני הטסט השנתי. עם הזמן, התקנות משתנות והניסיון לעבור טסט עם האוטו הישן הופך מורכב ומאתגר יותר. הכל אפשרי כמובן, אבל עלינו לקחת את העניין הזה בחשבון.

 

מעדיפים להיפרד מהרכב הישן? יש לנו רעיון עבורכם 

אז אם הגעתם למסקנה כי החסרונות עולים על היתרונות באחזקה של מכונית ישנה, יש לנו רעיון עבורכם. אם אתם לא רוצים להתאמץ ולחפש רוכשים חדשים לרכב, אתם יכולים פשוט להזמין קונה רכבים. קונה רכבים הוא בעל מקצוע אשר יודע להעריך את שווי המכונית ולהציע לכם הצעה טובה כמו גם לוקח על עצמו את הטיפול בכל הפרטים הטכניים. החל מהעברה של הבעלות על המכונית ועד לשינוע שלה לחניון של החברה. 

קונה רכבים יכול לבחור לרכוש את המכונית כמו שהיא ולהציע מחיר על האוטו כולו. הוא יכול לבחור לרכוש את האוטו בשביל לפרק אותו ולמכור חלקים שונים. כך או אחרת, אנחנו מדברים על פתרון פשוט, נוח, כזה שלא דורש מכם יותר מדי ובעיקר, חוסך מכם לא מעט טרדות. 

הבחירה בידיים שלכם 

אתם יכולים לבחור להשאיר את האוטו ברשותכם ואתם יכולים לפנות לקבלת סיוע של קונה רכבים. העיקר הוא לקחת את כל הנתונים בחשבון. כך תשלמו פחות על תאונות ואירועים בלתי צפויים, כך תרוויחו יותר. 

כל הכתוב בעמוד זה אינו מהווה שיווק השקעות ו/או שיווק ביטוח ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תפריט נגישות

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).