נשמח לשוחח אתכם בכל נושא

אל תהמרו על ביטוח הנסיעות שלכם!

האם ביטוח נסיעות שווה את מחירו? במקרים רבים התשובה היא חיובית, אבל אנשים לפעמים מתלבטים אם לא כדי להם לחסוך את הכסף הזה ולבזבז אותו על הנאות בטיול עצמו. 

אבל, וזה אבל גדול: כמו שלא מוותרים על התייעצות עם עורך דין פלילי במקרה של הסתבכות עם החוק, כך גם לא כדאי לוותר על ייעוץ עם סוכן ביטוח על נסיעתכם לחו״ל. כך תוכלו ללמוד על סוגי הביטוחים הזמינים, ולבחור את סוגי הכיסויים המתאימים לתוכנית הנסיעות שלכם.

מה מכסה ביטוח נסיעות?

ביטוח נסיעות מכסה נושאים רבים שעלולים להשתבש במהלך הנסיעה לחו״ל החל ממזוודה שאבדה או מתעכבת וכלה בפינוי רפואי בשעת חירום. רכישת פוליסה מקיפה תוכל לעזור לכם לכסות את ההיבטים הבסיסיים ולהגן על כספכם, במידה שיתרחשו דברים בלתי צפויים לפני הטיול או במהלכו.

ביטוח נסיעות מקיף כולל מספר סוגים של כיסויים, כמו:

ביטוח ביטולים, עיכובים והפרעות

ביטוח פופולרי זה מכסה 100% מעלות ההוצאות ששילמתם מראש ואינן ניתנו להחזר – במקרה שתצטרכו לבטל את הטיול או להחמיץ חוויות שתכננתם. 

ביטוח ביטול נסיעה יחזיר לכם את מחיר הטיול אם הוא התבטל בגלל אחת הבעיות המפורטת בפוליסה שלכם, כמו:

  • מוות, פציעה או מחלה שלכם, של חברכם לנסיעה או של בן משפחה.
  • מזג אוויר קיצוני ואסון טבע.
  • ביטולי טיסות.
  • שביתה שמנעה את הנסיעה שלכם.
  • פעולת טרור.

 

ביטוח עיכוב נסיעות

ביטוח עיכוב נסיעות יחזיר לכם את ההוצאות הנובעות מאיחור שחל בטיול שלכם, כל עוד בעיית האיחור כלולה בפוליסה שלכם. בדרך כלל בעיות אלה כוללות כשל מכאני במטוס ומזג אוויר סוער, אבל ביטוח נסיעות יכולה לכסות גם מקרים שבהם החמצתם את הטיסה, למשל עקב גניבת הדרכון או פקקי תנועה.

כיסוי עיכוב נסיעות מתחיל בדרך כלל מספר שעות לאחר שהתעוררה הבעיה, ומאפשר לכם לקבל סכום מקסימלי ליום, שישמש אתכם לארוחות, נסיעות ולינה.

למשל, אם הטיסה שלכם בוטלה והטיסה הבאה תצא רק בעוד 18 שעות, ביטוח עיכוב נסיעות יכסה נסיעה, חדר במלון וארוחה.

ביטוח רפואי לנסיעות

אם במהלך הטיול תיפצעו את תחלו באופן בלתי צפוי או פתאומי, ביטוח רפואי לנסיעות יעזור לכם לממן את הטיפול. ההוצאות שחברת הביטוח תכסה כוללות בדרך כלל צילומי רנטגן, תרופות, חשבון בית חולים, ביקור רופא, עבודות מעבדה והוצאות נלוות אחרות.

שימו לב, לא סביר שהפוליסה תכסה אתכם במקרה שנפצעתם בזמן שהייתם שיכורים או תוך כדי עיסוק בפעילויות אתגריות בסיכון גבוה כמו טיפוס הרים, רפטינג או צניחה חופשית. אם אתם יוצאים לטיול אתגרי, דאגו מראש לפוליסה שתבטח את האתגרים האלה, כך שתהיו מכוסים במקרה של תאונה או פגיעה כלשהי במהלך הפעילות.

כיוון שהכיסוי הביטוחי משתנה לפי חברת הביטוח ותוכנית הביטוח, מומלץ לקרוא היטב את פוליסת ביטוח הנסיעות שלכם כך שתוכלו להבין היטב מה כלול בו ומה לא.

תפריט נגישות

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).