נשמח לשוחח אתכם בכל נושא

ביטוח תאונות אישיות תלמידים: לשלוח אותם לבית הספר בראש שקט

אף אחד לא רוצה לשמוע שילדו עבר תאונה – קטנה או גדולה – בבית הספר ● אבל אם המצב מתרחש, דעו שאתם מבוטחים בביטוח תאונות אישיות לתלמידים וזכאים לפיצויים ● כך זה עובד

בלי ספאם. בלי שיחות. רק מידע מעניין וחשוב.

אפשר לסמוך על אינשולנד!

אינשולנד יוצר שיתופי פעולה עם חלק מהחברות שאותן אנחנו מסקרים. אבל – התוכן שלנו נכתב ונערך על ידי צוות עצמאי וחסר פניות של כותבים ובעלי תפקידים. ניתן לקרוא את תנאי השימוש באתר, כדי להבין את מתודולוגיית איסוף הנתונים שלנו. כתבנו משהו שגוי? נשמח לשמוע! שלחו לנו מייל ל: [email protected]

Picture of <span>נכתב על ידי </span>דניאל איסלר

נכתב על ידי דניאל איסלר

רוצה עוד מידע בנושא ביטוח תאונות אישיות תלמידים: לשלוח אותם לבית הספר בראש שקט? מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

"כשאנחנו שולחים את ילדינו לבית הספר מדי יום, אנחנו מפקידים את היקר לנו מכל בידי מערכת החינוך. בתוך כך, אנו מאמינים שהעוסקים במלאכה דואגים לחינוך של התלמידים, להנחלת ערכים ומשמעת ולהתפתחות חברתית ואישית. אנחנו גם מפקידים בידי הצוות החינוכי את הבריאות הנפשית והגופנית של ילדינו. "

אבל אמונה וערכים זה לא מספיק. בישראל קיימת חובה לבטח כל תלמיד בביטוח תאונות אישיות, למקרה שחלילה ייפצע או ייפגע במהלך פעילות בית הספר. בכתבה זו נפרט איזה ביטוח מקבל כל תלמיד, מי משלם על הביטוח, אילו כיסויים כלולים בו ובאילו חלקים של שנת הלימודים הוא תקף. 

חובת ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

לפי תיקון 20 לחוק לימוד חובה (תש"ט 1949) סעיף 6 (ד1) – כל תלמיד במערכת החינוך הישראלית שתחת חקיקה זכאי לחינוך חינם – חייב להיות מבוטח בפוליסת ביטוח תאונות אישיות. מטבע הדברים, לא ניתן לבקש מההורים לשלם עבור הביטוח הזה, שכן יש מי שאינם יכולים להרשות לעצמם, ויש מי שיוותרו מכיוון שהמשפחה מבוטחת תחת פוליסה אחרת. 

כך או אחרת, המדינה קבעה בחוק שמי שירכוש את הביטוח הוא רשות החינוך המקומית שתחתיה רשום המוסד הלימודי של התלמיד. לפי החוק, החברה המבטחת את התלמידים באותה רשות תיבחר במכרז תקופתי, על בסיס הצעות מחיר, דמי ביטוח אחידים ומגבלות על עמלות לסוכנים. 

כך, לכל תלמיד יש ביטוח תאונות אישיות מובטח על ידי הרשות המקומית לאורך כל שנותיו במערכת החינוך. כלומר, עבור ההורים אין צורך לבצע פעולה אקטיבית ואין צורך לרכוש פוליסת ביטוח תאונות אישיות נפרד. 

מהו ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות הוא מוצר שבא לכסות מצב שבו המבוטח חווה תאונה, ובעקבותיה הוא מאבד הכנסה, נאלץ להוציא כסף על טיפולים רפואיים, סובל מנכות או אף נפטר. 

התאונות שמכוסות בביטוח תאונות אישיות הן אלה שאינן עונות על הגדרה של תאונות עבודה או תאונות דרכים. גם מחלה, אפילו אם היא גורמת לנזק חיצוני כמו צליעה או עיוורון, לא תיחשב כתאונה אישית לצורכי ביטוח. כל חברת ביטוח שמוכרת ביטוח תאונות אישיות מגדירה באופן מעט שונה את מהותה של תאונה אישית, אך כמעט בכל הפוליסות תופיע ההגדרה כדלקמן: 

"תאונה היא חבלה גופנית שנגרמה עקב הפעלת כוח פיזי, כתוצאה מאירוע פתאומי, חד-פעמי ושאינו צפוי מראש, הנגרם במישרין על ידי גורם חיצוני וגלוי לעין ואשר מהווה את הסיבה היחידה, הישירה והמיידית לאחד מהכיסויים שקיימים, ללא תלות בכל סיבה אחרת"

מה מכסה ביטוח תאונות אישיות לתלמידים?

הורה של תלמיד שהשתתף בפעילות רשמית של בית הספר – טיול שנתי, ליווי, סיוע בהפקת אירועים – פוליסת התאונות האישיות של התלמיד תחול גם עליו. 

כפי שצוין, ביטוח תאונות אישיות יוגבל למקרים שעונים להגדרה שכתובה מעלה. הביטוח יעניק למבוטח סכומי פיצוי במקרה של פגיעה מתאונה, פיצויים במקרים של נכות זמנית או קבועה, ואף מענק חד-פעמי בעקבות מוות, חלילה, שנגרם בתאונה. 

כיצד מורכב הביטוח?

  • סכום הבסיס שעל פיו מחושבים תגמולי ביטוח תאונות אישיות לתלמידים הוא כ-395 אלף שקלים. 
  • פיצוי הנוגע לנכות חלקית קבועה יינתן רק במקרים של 5% נכות ויותר, ובמקרים של 80% נכות ויותר יתווסף מענק נוסף על סכום הבסיס – בשיעור של כ-50% מסכומי התגמול. 
  • במקרה של נכות זמנית המונעת מן התלמיד להגיע לבית הספר – התלמיד יפוצה בסכום של 210 שקלים על כל יום היעדרות. זאת, בתנאי שההיעדרות נמשכת יותר מ-55 ימים ברציפות, ולא יותר מ-6 חודשים סך הכל. 
  • במקרה של אשפוז בבית חולים, יתווסף סכום פיצוי יומי של 50% מהסכום היומי להיעדרות, כלומר כ-105 שקלים נוספים לכל יום אשפוז. 
  • הפוליסה תפצה את משפחת התלמיד על הוצאות רפואיות עקב התאונה: 10% מהחשבונות הרפואיים, או 10% מסכום התגמול (לפי הסכום הנמוך). 
  • הביטוח תקף בכל ימי השנה, ולא רק בעת שמתקיימים לימודים. 

 

חשוב לדעת! 

  1. הפעלת ביטוח התאונות האישיות לתלמידים אינה תלויה בשאלת האשמה בתאונה. גם תלמיד שנפגע בתאונה "באשמתו", יהי זכאי לכלל הפיצויים על פי תנאי הפוליסה. 
  2. ניתן לקבל פיצויים מכמה ביטוחים, במקביל לקבלת הפיצוי מביטוח התאונות האישיות של בית הספר. כך, מי שמחזיק בביטוח בריאות פרטי או ביטוח תאונות אישיות חיצוני, יוכל לנצל את קופת הפיצויים מכמה פוליסות במקביל. 
  3. קבלת פיצויים מהביטוח אינה מונעת מהורי התלמיד לתבוע תביעת נזיקין מול הגורם שעשוי להיות אחראי לתאונה – בית הספר, נהג אוטובוס, תלמיד אחר או כל גורם אחר. אין מניעה לקבל כספי פיצויים שיפסקו לטובת התלמיד.

תפריט נגישות

יצירת קשר

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).