[email protected]

רוגוזין 18, אשדוד

ביטוח תאונות אישיות שברים: מהו גובה הפיצוי שמגיע לי?

ביטוח תאונות אישיות יפצה אדם ששבר עצם כחלק מתאונה ● הפיצוי יבוא במקביל לפיצויים רפואיים אחרים, וגובהו תלוי במיקום השבר

ביטוח תאונות אישיות - שברים

רוצה עוד מידע בנושא ביטוח תאונות אישיות שברים: מהו גובה הפיצוי שמגיע לי?? מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

שבר שנגרם לאדם כמעט תמיד ייכנס תחת ההגדרה של "תאונה אישית", ולכן בכל הנוגע לשברים ביטוח תאונות אישיות הוא מגן ביטוחי איכותי. 

Picture of דניאל איסלר

דניאל איסלר

דניאל איסלר, כותב ויוצר תוכן מקצועי בתחומי הפיננסים, הפנסיה והביטוח. דניאל מילא תפקיד של כותב וראש דסק שוק ההון באתר TheMarker שנים ארוכות, ולאחר מכן הפך לכותב ומנהל תוכן עצמאי בתחום. בין היתר כתב מאמרים וסיפק חומרים מקצועיים עבור בית ההשקעות אלטשולר שחם, קבוצות הפיננסים נטו וקלי, קבוצת שופרסל, חברת האשראי ישראכרט, חברות הביטוח "ביטוח ישיר" ו"תשע" ועוד.

שבר ביד, ברגל או בכל מקום אחר בגוף הוא דבר מאוד לא נעים, שמצריך טיפול רפואי מיידי, תקופת החלמה ארוכה ולעתים גם טיפולי שיקום מדוקדקים. כמובן שהטיפולים הראשוניים מכוסים מבחינת ביטוח תחת קופת חולים; ביטוחי בריאות פרטיים שונים יסייעו במימון טיפולי המשך ושיקום; והביטוח הלאומי אמור לסייע כספית במקרה של אובדן הכנסה. לצד כל אלה, אנחנו יכולים לייצר לעצמנו שכבת סיוע כספי נוספת, שתוכל לעזור לנו לעבור את תקופת ההחלמה הלא פשוטה ביותר קלות. 

זוהי האפשרות של רכישת ביטוח תאונות אישיות. ביטוח תאונות אישיות הוא מוצר שבא לכסות מצב שבו המבוטח חווה תאונה, ובעקבותיה הוא מאבד הכנסה, נאלץ להוציא כסף על טיפולים רפואיים, סובל מנכות או אף נפטר. הביטוח נרכש באופן ישיר מחברת ביטוח או דרך סוכן, והוא יעניק פיצויים במקרה של נכות שנגרמה עקב תאונה, נזקים פיזיים ומוות.

מהו שבר? 

הדבר הראשון שעולה לנגד עינינו כשאנחנו חושבים על "שבר" הוא יד מגובסת, תלויה בסד, או גבס גדול שעוטף את הרגל לצד קביים לסיוע בהליכה. אבל לא כל השברים נראים ככה, ובכל מקרה כמו שמקובל בעולם הביטוח – קיימות הגדרות מדויקות למה נחשב או לא נחשב שבר. 

חברות הביטוח מציינות מהו שבר לפי הגדרתן, וההגדרה מצויה בפוליסת ביטוח התאונות האישיות. חשוב לשים לב להגדרה זו, ולא להניח ששבר כפי שהוא מוגדר ביומיום – יהיה מוגדר ככזה גם כחלק מתהליך תביעת הביטוח. 

כדי להמחיש את ההמשגה של "שבר" בעולם הביטוח, ניקח לדוגמה את ההגדרה שכלולה בפוליסת ביטוח התאונות האישיות של חברת הביטוח "הראל":

שבר –
פגיעה בשלמות העצם, עם או ללא שינוי בצורתה המקורית למעט שבר הנגרם מעצמו, ובלבד שקיום הפגיעה הוכח בצילום רנטגן או C.T או MRI בלבד.

שימו לב, חברות הביטוח ברוב מוחלט של המקרים לא יקבלו חוות דעת, תוצאות בדיקה או הערכה רפואית – שאינן נכנסות בהגדרה שכתובה מעלה. 

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

כל הורה לבן או בת עשרה מכיר את זה – ילדים ונערים לוקחים יותר סיכונים, ולכן מועדים יותר לשברים בגפיים וכן הלאה. בישראל קיימת חובה לבטח כל תלמיד בביטוח תאונות אישיות, למקרה שחלילה ייפצע או ייפגע במהלך פעילות בית הספר. לפי החוק, כל תלמיד במערכת החינוך הישראלית שתחת חקיקה זכאי לחינוך חינם – חייב להיות מבוטח בפוליסת ביטוח תאונות אישיות. קבעה בחוק שמי שירכוש את הביטוח הוא רשות החינוך המקומית שתחתיה רשום המוסד הלימודי של התלמיד.

 לכן, ככל הנראה לילד שלכם יש ביטוח תאונות אישיות, ומטבע הדברים הפוליסה של מערכת החינוך כוללת כיסוי למקרה של שבר שמתרחש במסגרת זמני הלימודים או במהלך כל פעילות אחרת הקשורה לבית הספר. 

עם זאת, ניתן לקבל פיצויים מכמה ביטוחי תאונות אישיות במקביל. לכן, לצד פוליסת הביטוח של בית הספר, ההורים יכולים לבחור לרכוש ביטוח תאונות אישיות נוסף עבור הילדים, ובכך לייצר עוד שכבה של פיצויים כספיים במקרה של שבר. 

מהו גובה הפיצוי שנקבל במקרה של שבר?

פוליסת ביטוח תאונות אישיות מבוססת על נקיבה של סכומי פיצויים קבועים, וקבלתם בעת מקרה של תאונה, ללא קשר לעלות טיפולים רפואיים. בחלק השברים בפוליסה, ינקב סכום פיצוי קבוע, שממנו יגזרו שיעורי הפיצויים שיתקבלו, בהתאם למיקום השבר בגוף.

נניח לדוגמה סכום פוליסה של 20,000 שקלים. המבוטח שובר את הרגל במהלך תאונת עבודה. בפוליסה מוגדר ששבר ברגל מזכה ב-35% פיצוי מהסכום. המבוטח יקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח בגובה של 7,000 שקלים. ככל שהשבר ממוקם בחלק קריטי יותר של הגוף (למשל, עמוד השדרה) הפיצוי יהיה גבוה יותר, בעוד פציעה בחלקי גוף ששבר בהם פחות פוגע בתפקוד (למשל אף או אצבע) תזכה בפיצוי נמוך יותר.

מפתח שיעורי הפיצויים משתנה מחברה לחברה. לצורך הדגמה, להלן טבלת שיעורי הפיצויים כפי שהיא מופיעה בפוליסת ביטוח הבריאות של חברת "הראל": 

אחוזי הפיצוי שיתקבל, מתוך סכום הפיצוי הקבוע בפוליסה מיקום השבר (שנוצר מתאונה)
100% חוליה – גוף חולייתי
(למעט עצם הזנב)
100% אגן
35% גולגולת
35% בית חזה
35% כתף
35% יד
35% רגל
35% חוליה – קשת חולייתית (למעט עצם הזנב)
10% שורש כף היד
10% קרסול
10% עצם הזנב
3% כף יד
3% כף רגל ואצבע אחת או יותר
3% אף

כל הכתוב בעמוד זה אינו מהווה שיווק השקעות ו/או שיווק ביטוח ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תפריט נגישות

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).