[email protected]

רוגוזין 18, אשדוד

דף הבית » ביטוחים » ביטוח אלמנטרי

ביטוח אלמנטרי

עולם הביטוח מורכב מ-3 שכבות: השכבה העליונה, שכבת ביטוחי החיים שנועדה להגן על ההון, ההכנסה והנכסים של אדם בחייו ובמותו; השכבה האמצעית, שכבת ביטוחי הבריאות שנועדה לשמור עלינו מפני מחלות, פציעות, הוצאו על טיפולים וכן הלאה; ושכבת הבסיס, שכבת הביטוח האלמנטרי, שמכסה כל מה שקשור ברכוש, באובדן רכוש ובנזקים שנגרמו כתוצאה מרכוש שבבעלותנו.

למרות שביטוח אלמנטרי נתפס כמשעמם יותר, ופחות "זוהר" מעולמות הביטוח האחרים, ייתכן שהוא החשוב ביותר והרלוונטי ביותר לחיינו. למרות שחידוש ביטוח הרכב תמיד יוציא מאיתנו תלונה או שתיים על הכסף הזה שיוצא בכל שנה – אנו מבינים ויודעים שזוהי שכבת ההגנה שלנו ליום שבו הרכב יינזק, או שניצור נזק לרכושו של אחר עם הרכב. 

לכן חשוב להבין את שכבת הביטוח האלמנטרי – ביטוחי רכב, ביטוחי דירה, ביטוחי רכוש וכן הלאה – כדי לדעת שאנחנו ניצבים במקום הטוב ביותר מבחינת פוליסות וכיסויים בכל עת. האם יש לנו את כל הכיסויים הדרושים לפי חוק ובהתאם למאפיינים האישיים שלנו? האם יש לנו ביטוחים כפולים? מתי ניתן לוותר על ביטוח מקיף לרכב? ואיך מוזילים ביטוח נסיעות לחו"ל?

כדי לעשות סדר בעולם הביטוח האלמנטרי, אספנו עבורכם את כל העובדות, הטיפים והעצות בתחום, לכדי מדריך אחד מרוכז ומקיף. גאים להציג – המדריך המלא לביטוח אלמנטרי בישראל [מעודכן ל-2023].

Picture of נכתב על ידי דניאל איסלר

נכתב על ידי דניאל איסלר

כותב ויוצר תוכן מקצועי בתחומי הפיננסים, הפנסיה והביטוח. דניאל מילא תפקיד של כותב וראש דסק שוק ההון באתר TheMarker שנים ארוכות, ולאחר מכן הפך לכותב ומנהל תוכן עצמאי בתחום. בין היתר כתב מאמרים וסיפק חומרים מקצועיים עבור בית ההשקעות אלטשולר שחם, קבוצות הפיננסים נטו וקלי, קבוצת שופרסל, חברת האשראי ישראכרט, חברות הביטוח "ביטוח ישיר" ו"תשע" ועוד.

כל הכתוב בעמוד זה אינו מהווה שיווק השקעות ו/או שיווק ביטוח ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

מה בעמוד הזה?

כמה עולה ביטוח אלמנטרי?

מחירם של ביטוחים אלמנטריים נקבע על פי בחינה מדוקדקת של פרופיל האדם המבוטח ו/או הרכוש המבוטח. לכן המחיר אינו אחיד, ומסיבה זו גם קיימים מחשבונים לחישוב עלויות הביטוח והשוואת הצעות המחיר הראשוניות של החברות, בין היתר מחשבון ביטוח רכב של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. 

עם זאת, חשוב לזכור שהצעת המחיר שמופיעה באינטרנט יכולה להשתנות בשיחת טלפון או בפגישה עם נציגי חברת הביטוח, לאחר התמקחות או הצגת מסמכים מסוימים. 

מחירים לדוגמה:

* מחיר ביטוח רכב חובה לנהג בן 30 ללא עבר ביטוחי (כלומר, בלי תביעות של חברת הביטוח), נע בין 1,500 ל-2,000 ש"ח לשנה.

* ביטוח לבית שכולל ביטוח מבנה וביטוח תכולה, לדירה בקומה 3 בבניין וללא עבר ביטוחי – יעלה 1,000-2,000 ש"ח בשנה. זאת עבור כיסוי של עד חצי מיליון שקל על המבנה, ועד 100 אלף שקל על התכולה.

מה כדאי לדעת על ביטוח אלמנטרי?

יש מצבים שבהם אפשר לוותר על ביטוח מקיף לרכב: ביטוח חובה הוא, ובכן, חובה. אבל רכישת ביטוח מקיף אינה חובה, וניתן לוותר על הביטוח הזה במקרים מסוימים: שימוש מועט ברכב; רכש ישן מאוד או ששווה מעט מאוד כסף; תוכניות למכור את הרכב לפני תום השנה; ועוד. 

הזהרו מביטוחים כפולים: כולנו רוצים להיות מכוסים מכל הכיוונים, אבל בתחום הביטוח האלמנטרי קל למעוד ולרכוש ביטוח כפול, ולשלם פעמיים. לפי רשות שוק ההון, 32% מכלל הביטוחים הכפולים בישראל הם עבור ביטוח מבנה ותכולה, למשל. 

תמיד אפשר להחליף ביטוח: ביטוח הוא לא חתונה קתולית. נציגי חברת הביטוח שבה יש לכם כבר פוליסה ירצו לתת את ההרגשה שהארכת הפוליסה אצלם היא הצעד הטבעי והמתבקש. אבל השוואת מחירים וצרכנות נבונה יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה. תמיד אפשר להחליף חברת ביטוח – מבלי לפגוע ברצף הביטוחי. 

בביטוח רכב – תהיו זריזים יותר מנציגי המכירות: אל תמתינו לקבלת טלפון מנציג מכירות נחוש כמה ימים לפני פקיעת ביטוח הרכב. במצב זה לא יהיה לכם זמן לערוך השוואת מחירים איכותית ולהתמקח עם הנציג בהתאם לרמת המחירים העכשווית בשוק. לפני תום תקופת הפוליסה, הקדימו את הטלפון מהנציג והתקשרו לחברה המבטחת עם מלוא המידע כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר.

רוצה עוד מידע בנושא ביטוח אלמנטרי? מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

מה זה ביטוח אלמנטרי?

סוגי ביטוח אלמנטרי: רכב, דירה, נסיעות לחו"ל

עולם הביטוח האלמנטרי, שנקרא לעתים גם "ביטוח כללי", יכול להיות מחולק באופן שרירותי ל-3 קטגוריות: ביטוחים הנוגעים לרכב; ביטוחים הנוגעים לנדל"ן; וביטוחים רלוונטיים לבעלי מקצוע ובעלי עסקים. בנוסף, תחת מטריית הביטוחים האלמנטריים נכללים גם ביטוחי נסיעות לחו"ל. כל אחת מהקטגוריות האלה מגלמת בתוכה כמה סוגי ביטוחים.

ביטוח רכב

כל רכב שבבעלותנו חייב להיות מבוטח לפחות ברמה בסיסית. ישנן שכבות ביטוח נוספות, כשכל ביטוח רכב מכסה רמה אחרת של נזק – גופני או ברכוש. אלה הם שלושת הביטוחים המרכיבים את עולם ביטוח הרכב. 

ביטוח רכב חובה – כשמו כן הוא, ביטוח זה הוא חובה לכל נהג בישראל, לפי חוק פקודת ביטוח רכב מנועי (1970), ונהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק. בלי ביטוח חובה בתוקף, הרכב לא יוכל לעבור את מבחן הרישוי השנתי, ויצטרך להיות מושבת עד לחידוש הביטוח. ביטוח חובה מכסה את מנעד הנזקים הגופניים שעלולים להיגרם לבעל הפוליסה, וגם לנוסעים שנמצאים עמו ברכב או להולכי רגל שחלילה ייפגעו מרכבו. הסיבה לכך שביטוח זה הוא חובה היא הרצון של המדינה לוודא שבכל מקרה של תאונה, כלל הטיפולים הרפואיים שיזדקקו להם המעורבים יהיו מכוסים על ידי חברות הביטוח. זאת, כדי למנוע מקרה שבו מעורב בתאונה נמנע מלקבל טיפול מפאת מחירו.   

ביטוח רכב מקיף – זהו ביטוח שאינו חובה לרכוש, אך כפי שנראה, ברוב מוחלט של המקרים מומלץ להיות מכוסים בביטוח מקיף. ביטוח מקיף מכסה את כל מה שמעבר לנזקי גוף – כלומר, נזקי רכוש. פוליסת ביטוח מקיף תכסה נזק לרכוש של בעל הפוליסה (כלומר, לרכב שלו שעלול להינזק בתאונה), וכן לרכוש ולרכב של מעורבים אחרים (צד ג') בתאונה שהתרחשה באשמת המבוטח. החלק שמכסה נזקים של צד ג' בתאונה הוא למעשה ביטוח רכב צד ג' שנכלל בכל ביטוח מקיף.

ביטוח רכב צד ג' – זהו רכיב בביטוח שמכסה ספציפית את נזקי הרכוש שנגרמים לאחר בעת תאונה. ניתן לרכוש אותו בעצמו, או כחלק מהביטוח המקיף. נהגים בעלי רכב ישן מאוד שאינו שווה הרבה כסף, למשל, יעדיפו לבטח מפני נזק לרכוש של צד ג', שאולי מחזיק ברכב יקר, ולוותר על ביטוח הרכב שלהם באמצעות ביטוח מקיף.

קראו עוד על ביטוח רכב

ביטוח דירה

מטרתם של ביטוחים הקשורים לנדל"ן, בין אם הוא בבעלותנו או לא, באים להגן עלינו מפני נזקים בלתי צפויים. החשיבות שלהם רבה מכיוון שנזק לבית או לתכולתו, ואף המינימלי ביותר, יכול לדרוש מאיתנו הוצאות גדולות ומפתיעות. רטיבות בתקרה למשל, יכולה להצטבר בכמה ימים, אך תיקון של הבעיה יכול לדרוש אלפי שקלים. אלה הביטוחים שמכסים את כל מה שקשור לבית. 

ביטוח מבנה לדירה – בית הוא נכס יקר וחשוב, ועבוד רבים מדובר ברכוש שבו מושקע רוב כספם. לכן ביטוח המבנה עצמו הוא חשוב – לכיסוי הוצאות במצב שחלילה פגעי הזמן, פגעי מזג אוויר ואפילו אירועי קיצון כמו רעידת אדמה או שריפה גורמים נזק גדול למבנה. הפוליסה תכסה את המבנה וכל הנספחים למבנה – צנרת, מרפסות, ומערכות מיזוג אוויר וחימום. בעת תהליך בקשת משכנתא ואישורה – הבנק יחייב את נוטל ההלוואה לבטח את הנכס בביטוח מבנה. 

ביטוח תכולה לדירה – זהו הביטוח שיכסה שאופן פוטנציאלי את הרכוש יקר הערך שנמצא בתוך הבית. בפוליסה תכסה אובדן או הרס של חפצים יקרי ערך כמו תכשיטים, מכשירי חשמל, יצירות אומנות ועוד. כחלק מתהליך הביטוח, חברת הביטוח תשלח ברוב המקרים שמאי רכוש, שיעריך את שווי החפצים וכך ייקבע מחיר הפוליסה. 

ביטוח משכנתא לדירה – זהו למעשה תמהיל של שני ביטוחים שונים – ביטוח חיים וביטוח מבנה לדירה. ביטוח החיים מכסה מצב שבו נוטל המשכנתא נפטר או מאבד יכולתו להתפרנס ואי לכך את יכולתו לשלם את החזרי ההלוואה; וביטוח מבנה מכסה מצב שבו נגרם נזק לנכס עצמו. יחד הם מהווים הגנה עבור הבנק – שכך יודע שלא יגיע למצב שבו ערך הנכס נמחק או שהלווה לא יכול להחזיר את ההלוואה. מסיבה זו הבנק שמעניק את המשכנתא דורש את שני הביטוחים האלה.

חשוב לדעת! במקרים מסוימים, בעלי בתים שמשכירים אותם, יבחרו להטיל את תשלום ביטוחי המבנה ו/או התכולה על הדיירים. כדאי לבאר את המצב עוד לפני חתימה על חוזה שכירות, ולראות על מי תוטל האחריות במקרה של נזקים לנכס. 

קראו עוד על ביטוח דירה

ביטוח נסיעות לחו"ל

זהו ביטוח אלמנטרי מסוג מעט שונה, שכן הוא תלוי זמן ופחות תלוי רכוש ספציפי או מיקום. זהו הכיסוי שאותו אנו רוכשים עבור תקופת שהותנו בחו"ל, כדי לכסות הוצאות בלתי צפויות שעלולות להידרש במהלך הנסיעה. זאת, בין אם מדובר בנסיעת עסקים ובין אם מדובר בחופשה.

גם אם אנחנו מבוטחים בביטוח בריאות מקיף לגמרי בישראל, וגם אם החפצים יקרי הערך שלנו מבוטחים – בעת נסיעה לחו"ל צריך לבטח אותם ספציפית לתקופת הזמן ובהתאם למדינה שבה אנחנו מבקרים. ביטוח נסיעות לחו"ל בסיסי יכסה מצבים שבהם יש צורך בטיפול רפואי גדול כקטן – גם ביקור קצר אצל רופא יעלה הרבה מאוד ללא כיסוי, וטיפול מורכב יותר עלול לדרוש משאבים רבים. הביטח יכסה ביקור אחד אצל רופא, טיפולי חירום – אבל גם, במקרים מסוימים, חילוץ מוסק ופינוי מורכב לבית חולים. 

בנוסף, ניתן להרחיב את הכסוי ביטוחי על פי פעילויות ספורט אתגרי שצפויות בטיול למשל, או לכיסוי הוצאות שאינן קשורות לבריאות. כך, הרחבה מעבר לשכבת הבסיס של ביטוח הנסיעות לחו"ל תספק כיסוי כבודה – למצב של גניבה או אובדן של חפצים יקרי ערך; ביטולי טיסות בלתי צפויים; הארכה או קיצור של הביקור; פגיעה ברכוש של צד ג'; ועוד. 

חשוב לדעת! לא כל המדינות מכוסות בכל ביטוחי הנסיעות. חברות רבות לא יבטחו נוסעים לחלק ממדינות אפריקה, חלק ממדינות ערב וכדומה. בדקו שהיעד אליו אתם נוסעים נכלל בכיסויי הפוליסה.

קראו עוד על ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוחים אלמנטריים לעסקים

מעבר לביטוחים האלמנטריים המוכרים, ישנם ביטוחים הרלוונטיים באופן ספציפי לבעלי עסקים. 

ביטוח חבות מעבידים – זהו הכיסוי שיגן על בעל עסק מפני הוצאות גדולות הנובעות מתביעות של עובדים או עובדים לשעבר בשל פגיעות גוף. הוא נקרא לעתים גם "ביטוח אחריות מעסיקים", והוא מתאים לכל עסק שיש בו מספר עובדים. כשעובד חולה או נפצע במסגרת עבודתו, הוא יתבע פיצויים ויקבל את חלקם מהביטוח הלאומי. את היתר במקרה הצורך, יצטרך המעסיק לשלם – ופוליסת חבות מעבידים תכסה את ההוצאה, וכן כל הוצאה משפטית שקשורה לתביעה.

ביטוח לעסקים - ביטוח המכסה את בית העסק מפני הוצאה גדולה, בלתי צפויה ומחויבת המציאות. זוהי למעשה חבילת ביטוחים שכוללת ביטוח מבנה למקום העסק, ביטוח תכולה של בית העסק, ביטוח לנזקי צד ג' ועוד – לפי כל מקרה לגופו. כך, הפולסה תכסה נזק או אובדן שנגרמו עקב פריצה, שריפה, רעידת אדמה, תביעה מצד גורם חיצוני עקב פגיעה ברכושו ועוד.

ביטוח אחריות מקצועית – איש מקצוע שבמסגרת השירות שהוא מעניק מתרשל או עושה טעות וכך גורם נזק ללקוח או לאדם אחר – חשוף לתביעות נזיקין בגינו. הביטוח הזה, שמיועד לבעלי מקצועות חופשיים (כמו מהנדסים, אדריכלים ועורכי דין) – יכסה את ההוצאות המשפטיות ואת הפיצויים הכרוכים בהליך תביעת הנזיקין. 

ביטוח אשראי – בעלי עסקים רבים עובדים בשיטות של "שוטף פלוס", כלומר מעניקים שירות או מספקים סחורה אך מקבלים תשלום רק חודשים רבים אחר כך. ביטוח אשראי מגן על הספק במקרה של אי-תשלום או ביטול הזמנה. 

חשוב לדעת! השתתפות עצמית – ברוב הביטוחים האלמנטריים, ובמיוחד בביטוחי רכב, חברות הביטוח יקבעו רף השתתפות עצמית יחד עם המבוטח, וזהו הסכום שאותו ישלם המבוטח מכיסו לכיסוי נזק שהוא אשם בו. מעבר לסכום ההשתתפות העצמית תכסה את התביעה חברת הביטוח. למה צריך את זה? ביטוחים אלמנטריים מכסים נזקים כספיים או כאלה הקשורים לרכוש. נזקים כאלה מתרחשים מדי יום בעשרות אלפי מקרים, וכדי למנוע הצפה של המערכת בתביעות ביטוח אלמנטרי אינסופיות – קיים מנגנון ההשתתפות העצמית, שמונע מהגשת תביעה על כל נזק מינורי (שכן גם היא תתקבל, המבוטח יצטרך לשלם את חלקו). 

חשוב לדעת! רצף ביטוחי – מחירי ביטוח נקבעים לפי הרבה פרמטרים. אחד מהם הוא רצף ביטוחי. חברות ביטוח רכב למשל, ירצו לראות שלנהג קיים ביטוח באופן רצוף בשנים הקודמות לפוליסה החדשה שהוא רוצה לפתוח. אחרת, יש להן מידע חסר לגבי העבר הביטוחי, ולכן הן עלולות לייקר את הפרמיה.

קראו גם על

לצערנו לא נמצאו תוצאות

טיפים על ביטוח אלמנטרי

שימו תזכורת לחידוש הביטוח – ביטוחים אלמנטריים מבוססים לרוב על פוליסות כיסוי שמחדשים מדי שנה. לקראת סוף תקופת הביטוח, החברה שבה יש לכם פוליסה תפנה אליכם מיוזמתה כד להציע חידוש. כדי להימנע מחידוש ברגע האחרון, שדורש החלטה מהירה עם פחות שיקול דעת – תזכרו את עצמכם כמה שבועות לפני סיום תקופת הביטוח. כך יהי לכם זמן בדוק את ההצעות מחברות הביטוח השונות, ולבחור את העסקה המשתלמת ביותר. 

יש הנחות – ביטוחים כמעט תמיד מבוססים על מאפיינים ספציפיים של המבוטח – גיל, מין, תחביבים, עיסוק וכן הלאה. הדבר נכון על אחת כמה וכמה בביטוחים אלמנטריים. בבואכם להשוות ביטוחים, נצלו את יכולת המיקוח שלכם בהתאם למאפיינים ספציפיים. כך למשל, נהגים ללא תביעות ביטוח בעברם יוכלו לרכוש פוליסה זולה יותר, ביטוח נסיעות לחו"ל לתקופות ארוכות יהיה זול יותר וכן הלאה. גם רכישה של כמה ביטוחים אלמנטריים אצל אותה החברה יכולה להיות מלווה בנחה. 

נצלו מבצעים מיוחדים – בזמנים מסוימים של השנה חברות ביטוח הרכב והדירה מציעות מבצעים מיוחדים. לרוב יהיה זה באזור תקופת החגים, או לקראת סוף השנה האזרחית. היו ערניים, ואם נתקלתם בפרסום של חברת ביטוח המציעה הנחה משמעותית על ביטוח אלמנטריים שלו אתם זקוקים – צרו קשר ובדקו את פרטי העסקה. בנוסף, מועדוני צרכנים שונים ובעלי מקצוע תחת איגוד עובדים מקבלים לעתים הנחות על פי שיוכם לקבוצה, בדקו האם מגיעה לכם הנחה כזו. 

היפטרו מרכיבי ביטוח שאינם נחוצים, והוסיפו את הרכיבים החינמיים – בחלק מהביטוחים האלמנטריים ייתכן שיוכנו סעיפים שאינם רלוונטיים לכם. למשל, כיסוי לגניבה של לפטופ, כשלכם כלל אין מחשב. בקשו מסוכן הביטוח להסיר את הכיסויים שאינם רלוונטיים, ולהנמיך את המחיר בהתאם. מן הצד השני, ישנם רכיבים שאינם מותנים בתוספת תשלום – למשל כיסוי הגנה משפטית בביטוח הרכב, או הכרה בטוטאלוס כשהנזק מוערך ביותר מ-50% משווי הרכב ביום התאונה. בקשו להוסיף אותם לפוליסה.

טיפים

תשובות לשאלות נפוצות על ביטוח אלמנטרי

כן (אבל תמיד אפשר לרכוש ביטוח לרכב). חברות הביטוח מבצעות הערכת סיכונים בבואן לבטח נהג. נהג עם עבר נהיגה בעייתי (קנסות, שלילת רישיון זמנית והערות) או עם עבר ביטוחי פעיל (תביעות רבות של חברת הביטוח) ייחשב ככזה בסיכון גבוה מבחינת חברות הביטוח, והן מורשות לסרב לבטחו. נהגים כאלה יכולים לרכוש ביטוח ב"פול" – מאגר ביטוחי חובה שנועד לכל מי שלא מצליח לרכוש ביטוח אצל החברות. זהו ביטוח משותף וולונטרי של כל המבטחים בביטוח רכב חובה בישראל, והוא מתחייב לבטח גם את הנהגים הבעייתיים ביותר, כדי להבטיח שלכל נהג על הכביש בישראל יהיה ביטוח חובה לפחות.
ישנו ביטוח מבנה – שאינו מכסה את תכולת הדירה; וישנו ביטוח תכולה – שמכסה רק את תכולת הדירה. רוב חברות הביטוח משווקות מוצר משולב, ביטוח מבנה ותכולה, שניתן לרכוש עבור כיסוי מלא.
זה תלוי בפוליסת הביטוח הפרטי שברשותך. ישנן פוליסות מורחבות שמספקות ביטוח התקף גם בחו"ל לאורך כל השנה. עם זאת, הביטוח הזה לא יכסה הוצאות הקשורות לרכוש או לביטולים. אם אתם לא בטוחים, כדאי תמיד לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל (שהינו מוצר זול) כדי לטוס בראש שקט.
כן. הבנק רוצה להבטיח שהנכס שהוא מממן את רכישתו (הבית שנרכש בכספי המשכנתא) מכוסה, וגם שהלווה יוכל להמשיך לשלם את ההחזרים לאורך שמן. לכן דורש הבנק רכישה משולבת של ביטוח מבנה וביטוח חיים.

תפריט נגישות

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).