נשמח לשוחח אתכם בכל נושא

האם צריך ביטוח טיולים לאפריקה ואיזה?

אפריקה הפכה לאחד היעדים הנחשקים בגלובוס בקרב מטיילים בכל הסגנונות האפשריים. מהרפתקנים שוחרי אקסטרים ועד משפחות בחופשה. לאפריקה יש הרבה מה להציע למטיילים, החל מנופים מרהיבים דרך חוויות מעניינות וכלה במפגשים אנתרופולוגיים. חשוב מאוד לתכנן היטב ולפרטי פרטים טיול לאפריקה, זאת על מנת להבטיח חוויה מלאה ועשירה בהתאמה אישית וכאן נכנסות לתמונה חברות שמכירות את היבשת ואת יעדיה האטרקטיביים וידעו לתפור לכם על פי העדפותיכם, רצונותיכם, המועד והתקציב את החוויה האפריקאית השלמה. 

איך לנסוע בראש שקט?

כדי שתוכלו לטוס בראש שקט ולנפוש ללא דאגות במהלך טיולים לאפריקה חשוב לדאוג לביטוח נסיעות. ביטוח זה יספק לכם את ההגנה המבוקשת ואת הסיוע במידה ויידרש במקרה חירום או בעת אירועים בלתי צפויים במסגרת חופשה ביבשת. ביטוח ביטול נסיעות יש לבצע עם הזמנת החופשה כשחשוב להבין מה עלות הביטוח ומה הוא כולל. עלות הביטוח תתבסס על הפרמטרים השונים ועל פי שקלול של סגנון הטיול כך שיש ביטוח למי שמתכנן פעילויות אקסטרים לעומת מי שפשוט נוסע לטיול ספארי.

לרוב מדובר במחיר ביטוחי פר יום אותו נהוג להכפיל בהתאם למשך ימי הטיול וזה כמובן גם שיקול שמשחק תפקיד במספר הימים שתרצו לנסוע ליבשת. עם זאת, כאשר מחשבים עלות כוללת לטיול לאפריקה שאינו טיול זול על כל המשתמע מכך – טיסות, העברות, מדריך במיוחד אם אתם רוצים באמת למקסם את ההנאה כדאי בהחלט שלא להתפשר על הביטוח שחשוב מאוד להנאה הכוללת ולשקט הנפשי ולגלם גם אותו בחישוב ההוצאות של הטיול עצמו.

מהם הפרמטרים החשובים בביטוח?

בבחירת המסלול המבוקש, לפני שסגרתם ורכשתם, יש לשים לב למכלול המאפיינים של הביטוח דוגמת תשלומים על בדיקות או ייעוץ רפואי, אשפוז עקב פציעה או מחלה וכן ביטוח נסיעות שכולל כיסוי לחפצים שנאבדו או ניזוקו. כמו כן, ביטוח שיכול לכלול כיסוי חלקי או מלא ביחס לעיכוב או ביטול הטיול בנסיבות שונות מאסון טבע דרך מחלה. ישנן פוליסות שמתייחסות גם לשירותי הצלה וחילוץ, נזקים לצד שלישי. בדקו מראש מה בכוונתכם להביא עמכם לנסיעה על מנת לדעת גם מה לבטח כמו למשל, ציוד אלקטרוני יקר כמו לפ טופ, גלשן לגלישה או אופני הרים לרכיבת אופניים בשטח, מצלמה יקרה, טלפון נייד וכמובן מה המצב הרפואי הנתון של הנוסעים לרבות הגיל שלהם – כל אלה פקטורים שישפיעו על העלות הכוללת ועל אופי הפוליסה שתוצע וכמובן טווח המחירים. ניתן לבצע השוואות בין חברות שונות על מנת לבדוק הוזלה של העלויות.

אפריקה נחשבת ליעד מלהיב, ועם זאת תמיד יכולים כמו שקורה בחיים להתרחש אירועים בלתי צפויים מאסונות טבע דרך פציעות ועד משברים שונים, מצבי מלחמה ועוד וכדאי מאוד שיהיה לכם כיסוי. שימו לב, בין היתר, לכמה זמן הכיסוי ואם יש תוספות שמומלץ להוסיף במיוחד לצורך פעילויות בסיכון גבוה כמו למשל פעילויות אקסטרים וכן נוכח לקיומם של מצבים רפואיים שונים עמם כבר מגיעים לטיול עצמו.

בנוסף, בדקו מהי המגבלה של הפוליסה ומה לא נכלל ובכל מקרה איך אמורה להתבצע הפרוצדורה במידה ותצטרכו להפעיל את הפוליסה – למי יש לפנות במהלך האירוע עצמו או לצורך התביעה לאחר מכן ועל פי התנאים שקלו הרחבות שונות, שמרו חומרים חשובים שקשורים לפרוצדורה בהפעלת הביטוח ואנשי קשר רלבנטיים. בדקו כיצד תוכלו לרכוש את הביטוח האם מדובר ברכישה אונליין או בטלפון דרך נציג וודאו שקבלתם את כל המידע הנדרש על מנת לגבש החלטה נבונה ומושכלת. 

תפריט נגישות

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).