[email protected]

רוגוזין 18, אשדוד

חשיבות ביטוח סיעודי לילדים

יש משהו בעולם הזה, שחשוב לנו יותר מאשר הילדים שלנו? הנה כמה דגשים לגבי ביטוחים סיעודיים לילדים – קראו כאן. 

בדיוק כפי שהשם שלו מרמז, ביטוח סיעודי לילדים מספק הגנה כלכלית במקרים בהם אחד הילדים חלילה צריך שירותים סיעודיים. מצבים אלו יכולים להיגרם עקב תאונות שונות, מצבים בריאותיים ומחלות, מפאת סיבות כמו גנטיקה ועוד, כאשר מטרת הפוליסה היא לכסות הוצאות כלכליות הכרוכות במתן שירותי סיעוד לילד. הנה כמה מהכיסויים הנפוצים של פוליסות ביטוח סיעודי:

  • ביטוח לאומי בגיל זקנה: זהו הביטוח הממלכתי שזכאים לו תושבי המדינה, כאשר ביטוח זה מכסה את קבלת דמי הביטוח הלאומי במקרה של צורך בשירותי סיעוד. 
  • שב"ן: שירותי בריאות נוספים כוללים פוליסת ביטוח אשר ניתנת למימוש דרך קופות החולים: מכבי, לאומית, מאוחדת וכללית.
  • ביטוח בריאות פרטי: ביטוח זה נרכש דרך חברות הביטוח, כאשר הוא ניתן להתאמה אישית ונחשב הטוב ביותר עבור כיסוי נרחבים, הרחבות של פוליסות וכולי. 

מהו חוק סיעוד ממלכתי?

בין אם מדובר על קטינים או בגירים מעל גילאי 18, כל אזרח בישראל משלם דמי ביטוח לאומי בכל חודש. דמי הביטוח הלאומי מהווים את האפשרות להפעיל פוליסת ביטוח סיעודי, במקרה שחלילה יהיה צורך בכך. לכן, מטבע הדברים, כל אזרח בישראל זכאי להפעיל ביטוח סיעודי כאשר ואם יש צורך בכך, ובתקווה שלא. בפועל, חוק ביטוח ממלכתי-סיעודי גורס כי כל אזרח בישראל חייב להיות מבוטח בביטוח בריאות בסיסי, אותו ניתן לשדרג לשירותי שב"ן או לביטוחים פרטיים. 

ביטוח סיעודי לילדים – מה חשוב לדעת? 

אמנם הסוגייה עשויה להיראות ברורה מאיליה ומיותרת לדיון, אבל בכל זאת נדגיש למה חשוב לצרף את הילדים לביטוח סיעודי. ובכן, בישראל, ביטוח סיעודי בקופ"ח ניתן בחינם עד גילאי 18. לכן, ברגע שהילד הופך לבגיר ונדרש להיות מכוסה כלכלית לכל צרה שלא תבוא, חשוב לרכוש את הפוליסה המתאימה. חשוב לציין, תנאי הפוליסות זהים על פי החוק בין כל קופות החולים, ככה שהבחירה צריכה ליפול על איכות השירות והמחירים של הפוליסות. 

  • זכאויות ותנאי הביטוח הסיעודי לילדים עד גיל 18:
    • מבוטחים מגיל לידה ועד גיל 18, שצורפו לביטוח סיעודי קבוצתי אחיד – פטורים מתשלום דמי הביטוח הסיעודי.
    • הביטוח הסיעודי מותנה בהצטרפות לביטוח של קופת החולים.
    • הביטוח יהיה מותנה בהצטרפות באופן אוטומטי או באופן של הגשת בקשה ידנית, תלוי בקופת החולים. 

 

ביטוח סיעודי פרטי לילדים – היבטים לקחת בחשבון 

מה ההבדל בין הביטוח הסיעודי בקופ"ח לבין הפרטי, והאם באמת כדאי לרכוש ביטוח סיעודי פרטי? בתור התחלה, שירותי שב"ן מטעם קופות החולים אינם נרחבים כפי שהפוליסות הפרטיות נרחבות ומכסות היבטים רבים ושונים. כמו כן, בפוליסות הפרטיות ישנה אפשרות להתאמה אישית יותר של סוגי הכיסויים השונים. לכן, כאשר דנים בסוגייה הזאת, יש להתייחס לכמה נקודות חשובות: 

כיסוי הביטוח: חשוב לרכוש פוליסה אשר מותאמת לצרכים האישיים שלכם, או מותאמת לגורמי סיכון שונים שניתן לצפות. למשל, אם למבוטחים יש מחלות בריאותיות בהיסטוריה המשפחתית, ייתכן שהם ירצו לבטח את ילדיהם בהתאם לגורמי הסיכון האלו.  

התשלום החודשי שההורים משלמים: כאמור, כל פוליסה מתומחרת אחרת, והמחירים של הפוליסות נקבעים בהתאם לסוגי הכיסויים שאתם מעוניינים לרכוש. לכן, חשוב לקבל 2 – 3 הצעות מחירים מכמה חברות ביטוח פרטיות, להשוות עלויות ולבדוק מה מתאים לכם. 

פרמיה קבועה בביטוח פרטי: מצד אחד, הפרמיה בקופות החולים נמוכה יותר מאשר בחברות הביטוח הפרטיות, אבל חשוב לציין שהפרמיות בקופ"ח עולות יחד עם גילאי המבטחים. לכן, הורים רבים מעדיפים לרכוש ביטוחים פרטיים עם פרמיות אשר נשארות קבועות ואינן משתנות עם גילאי הילדים. 

ערכי סילוק: במילים פשוטות, ערכי סילוק קובעים שיעורי זכאות לתגמול סיעודי חלקי. זאת, במקרה שבו הפוליסה מבוטלת ע"י המבוטח או במקרה של הפסקת תשלום הפרמיה. לכן, חשוב לרכוש פוליסה אשר לקבל כיסוי ביטוחי גם לאחר ביטול הפוליסה. חשוב לציין, ערכי הסילוק משתנים בין חברה אחת לאחרת, ככה שחשוב לערוך איזשהן מחקר שוק.

לסיכום, כמה מילים על רכישת פוליסת סיעוד לילדים 

אי אפשר להדגיש מספיק עד כמה ישנה חשיבות בדאגה לעתיד ילדינו, ורכישת פוליסת ביטוח סיעודי עבורם היא חלק בלתי נפרד מהדאגה להם. אמנם הסוגייה עשויה להיראות קצת מורכבת, ולעיתים יהיה נראה כאילו מסובך לבחור בפוליסה הנכונה, אבל בדיוק בשביל זה יש לכם מידע ברשת בשפע. כמו כן, ישנם סוכני ביטוח אשר כל תפקידם הוא לסייע לכם בבחירת הפוליסה הנכונה. אם אינכם בטוחים באיזו פוליסה לבחור, ההמלצה הכי טובה היא לקבל סיוע חיצוני בנושא.  

המאמר נכתב בסיוע אתר מימוש זכויות סיעודית

כל הכתוב בעמוד זה אינו מהווה שיווק השקעות ו/או שיווק ביטוח ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תפריט נגישות

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).