[email protected]

רוגוזין 18, אשדוד

מהו ביטוח מזונות בהסכם גירושין?

כחלק מהסכם הגירושין בין הורים לילדים, הרי שאחד מבני הזוג, לרוב האב, יהא מחויב בתשלום מזונות ילדים, וזאת כחלק משותפותו בכלכלת ילדיו ובהבטחת רווחת המשפחה. גובה תשלומי המזונות נובע ממגוון רחב של היבטים שונים הנבחנים על-ידי בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה, ומטרתם להבטיח שמירה קפדנית על רמת חיים בסיסית המבטיחה ביטחון כלכלי מספק.

אולם לצד זאת, נשאלת השאלה, מה יהא בגורל המשפחה זאת אם ההורה המשלם את המזונות הולך לעולמו מנסיבות שונות. במקרה שכזה, הרי שנטל הוצאות גידול הילדים עתה מוטל אך ורק על כתפיו של ההורה הנותר.

פוליסת ביטוח מזונות

מטרתה של פוליסת ביטוח מזונות נועדה להוות כערובה לכך שבמידה וההורה המשלם את המזונות ילך לעולמו, הרי שלהורה הנותר יחד עם ילידיו, יהא מקור הכנסה נוסף אשר ימשיך וישלם את המזונות שנפסקו.

כיום ישנן חברות ביטוח שונות המספקות פוליסות מסוג זה העונות לשם ביטוח מזונות בהסכם גירושין.

חשוב כי בשונה מסכום המזונות עליו פסק בית המשפט, הרי שחברות הביטוח המציעות פוליסת ביטוח מזונות אינן בהכרח מתחייבות לתשלום המלא, וייתכנו גם תשלומים חלקיים ביחס לסכום המזונות בהם חויב האב.

ועם כל זאת, הרי שביטוח מזונות הוא עודנו ערובה משמעותית אשר יכולה לספק עוגן כלכלי.

יש לציין כי חשוב לבחון בקפידה יתרה את האותיות הקטנות ולברר מהי תקופת הביטוח שנקבעה מראש.

האם מדובר בהליך הדומה לקבלת המזונות מן הביטוח הלאומי?

חשוב לעמוד על תפישה שגויה הקיימת לעתים, ועל-פיה גביית המזונות מן הביטוח הלאומי היא זהה או דומה להליך שתואר לעיל.

מדובר בשני היבטים שונים לחלוטין, וגביית המזונות מן הביטוח הלאומי מתבצעת רק כאשר האב (לרוב יהיה מדובר באב המשפחה) איננו משלם את המזונות, והמשפחה עומדת בתנאי זכאות מסוימים המאפשרים לקבל את דמי המזונות מן הביטוח הלאומי.

יצוין כי בשונה מפוליסת ביטוח פרטית אותה ניתן לרכוש, הרי שהביטוח הלאומי איננו ערובה לקבלת המזונות, ויש לעמוד בקריטריונים פרטניים. לרוב, את הבקשה לתביעת המזונות מן הביטוח הלאומי מומלץ לעשות יחד עם עו"ד לגירושין וזאת למען מקסום ומיצוי הזכויות של המשפחה. בו-זמנית, הביטוח הלאומי רשאי גם לשקול ולדחות את הבקשה לגביית המזונות דרכו

לסיכום

ביטוח דמי מזונות ילדים מבטיח לבן או בת הזוג המגדלים את הילדים את הערובה והשקט, וזאת מתוך ההבנה כי יוכלו להבטיח את רמת חייהם התקינה של ילדיהם, זאת גם אם חלילה יקרה אסון ובני הזוג המשלמים את דמי המזונות ילכו לעולמם.

פוליסת הביטוח למעשה נכנסת אל תוך נעליו של החייב במזונות, ומספקת תשלום מלא או חלקי, זאת בהתאם לקריטריונים שייקבעו מראש אל מול חברת הביטוח.

את הפוליסה ניתן לערוך בהתאם לגיל הילדים, המצב המשפחתי הקיים ולבנות תיק ביטוחי המותאם באופן אישי לצרכי המשפחה.

כל הכתוב בעמוד זה אינו מהווה שיווק השקעות ו/או שיווק ביטוח ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תפריט נגישות

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).