נשמח לשוחח אתכם בכל נושא

מה צריך לדעת על ביטוח משכנתא?

במאמר זה ריכזנו בעבורכם מידע חשוב אודות ביטוח משכנתא. לא משנה מה גובה המשכנתא שאתם צפויים לקחת או מאיזה בנק תקחו אותה, ביטוח משכנתא הוא שלב משמעותי ועל כן כדאי להכיר את הנושא בצורה טובה.

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא נועד למצבים בהם קורה משהו לנכס או למבקש ההלוואה. במצב זה, חברת הביטוח תשלם כסף לבנק שממנו נלקחה המשכנתא, כאשר המטרה היא החזרת הסכום שנלקח.

חשוב להבין כי ביטוח זה הוא חשוב למדי וברוב המקרים זו תהיה דרישת חובה מטעם הבנק וזה כלל לא משנה עם מדובר על לקיחת משכנתא על דירה ראשונה לצעירים או משכנתא לדירה להשקעה.

ממה מורכב ביטוח המשכנתא?

הביטוח מורכב מביטוח חיים אשר נועד לכסות מצבים רפואיים קיצוניים של הלווה וגם מביטוח מבנה. ביטוח המבנה יופעל במקרים בהם נגרם נזק כלשהו לנכס שעליו נלקחה המשכנתא, כמו למשל רעידת אדמה, שריפה וכדומה.

מה משפיע על הגובה של ביטוח החיים?

ביטוח חיים הוא למעשה ביטוח אשר מתבסס על מצבו הרפואי של מבקש ההלוואה. בנוסף, הפוליסה של ביטוח החיים מסתמכת ברוב המקרים גם על פרמטרים נוספים כגון מצבו הכלכלי של מבקש ההלוואה, גובה ההחזר החודשי של המשכנתא ואפילו מספר השנים ותקופת ההלוואה. ומה לגבי ביטוח המבנה? בשונה מביטח החיים, ביטוח המבנה מוגבל לגובה של המשכנתא שנלקחה.

האם תמיד נדרש לעשות ביטוח משכנתא?

אפשר לומר שברוב הגדול של המקרים, ביטוח משכנתא הוא חובה ומדובר בדרישה של הבנק אשר נועדה להפחית את הסיכון שלו בעת ביצוע העסקה ומתן ההלוואה. יחד עם זאת, אם מדובר על הלוואה נמוכה בסכום של פחות מ-30,000 ש"ח, הבנק לא יכול לחייב את הלווה לעשות ביטוח משכנתא וחשוב לדעת זאת.

מאיפה רוכשים את ביטוח המשכנתא?

לא פעם עולה השאלה האם אנו מחוייבים לרכוש את ביטוח המשכנתא מהבנק אשר ממנו לוקחים את ההלוואה עצמה. התשובה היא – לא. ניתן לקחת ביטוח משכנתא בכל חברת ביטוח אשר מספקת מוצר ביטוחי זה, כל עוד עומדים בדרישות שהוכתבו מטעם הבנק.

איך לבחור ביטוח משכנתאות בצורה נכונה?

יש מספר חברות ביטוח אשר מציעות ביטוחי משכנתא טובים ומשתלמים. אז איך בוחרים היכן לעשות את הביטוח? ראשית כל, אנו ממליצים לבצע סקר שוק קפדני ושימו לב לגובה הפרמיה החודשית. בנוסף, הקפידו לבדוק היטב את התנאים השונים המופיעים בטפסי ההצטרפות וקראו גם את האותיות הקטנות.

לסיכום, ביטוח משכנתא יכלול בתוכו גם ביטוח חיים וגם ביטוח מבנה. חשוב לבדוק היטב אודות ביטוחי משכנתאות שונים ואנו ממליצים לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות לפני שמקבלים את ההחלטה, תוך בחינת העלויות ושאר מרכיבי הפוליסה השונים.

למידע נוסף על עולם המשכנתאות, בקרו באתר משכנתא ליין

 

תפריט נגישות

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).