[email protected]

רוגוזין 18, אשדוד

מתי לעשות ביטוח נסיעות?

אם אתם שואלים למה או מתי כדאי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, התשובה היא כאשר אתם טסים לכל מדינת יעד בעולם, ועל אחת כמה וכמה כאשר טסים למטרת פעילויות אתגריות כמו סקי, סנואובורדינג וכולי. מתי עוד? – קראו כאן להמלצות ומידע. 

אם נתחיל מהסוף, אז ביטוח נסיעות הוא חלק בלתי נפרד אשר הולך יד ביד עם תכנון הנסיעה שלכם. ביטוח זה לא רק מייצר שקט נפשי, אלא גם מספק הגנה כלכלית במקרה שמשהו חלילה משתבש בחו"ל. בסופו של דבר, כאשר יש הוצאות בלתי צפויות במהלך הטיול בחו"ל, זה בד"כ אומר את אחד מ-2 הדברים הבאים:

  1. איבוד כבודה: כאשר ואם מאבדים כבודה ומזוודות בחו"ל או ציוד יקר אחר, ביטוח נסיעות לחו"ל נכנס לתוקפו (בהתאם לסעיפים הכלולים בפוליסה ובהתאם לגובה הכיסוי הקבוע בה).
  2. הוצאות רפואיות: לא עלינו, הוצאות רפואיות בחו"ל הן הדבר האחרון שמישהו רוצה להתמודד אתו. לכן, חשוב לדעת כי חלק נכבד מהביטוחים מכסים הוצאות עד 3 – 5 מיליון ₪ ומעלה. 

כמה דגשים על ביטוח נסיעות לחו"ל 

כשטסים לחו"ל, פוליסת ביטוח נסיעות יכולה להיות לכסות מגוון רחב של היבטים שונים, וזה לפני שדיברנו על פוליסות המכסות הוצאות בגין נגיף הקורונה (כן, יש מדינות שעדיין מתמודדות אתו). בתוך כך, רוב הפוליסות יכולות לספק לכם כיסוי להוצאות רפואיות, כבודה אשר הולכת לאיבוד או כבודה שניזוקה במהלך הטיסה, כיסוי בגין טיסות שבוטלו (גם עקב קורונה ובידוד) ועלויות בלתי צפויות אחרות ועוד. כמו כן, הפוליסות עשויות לכסות גם פעילויות ואטרקציות אתגריות בחו"ל כגון: סקי, טיפוס הרים וסנפלינג, צלילת סקובה או שנורקל ועוד – בהתאם לפוליסה שתבחרו.

אילו כיסויים נוספים כולל ביטוח נסיעות?

מעבר למה שציינו לעיל ובנוסף למתן הגנה כלכלית במקרה של תאונות או מקרי חירום, פוליסת ביטוח נסיעות יכולה להציע שקט נפשי אופטימלי עם כיסוי אחד ספציפי נוסף. הכיסוי הזה נקרא הטסה לישראל במקרה חירום כזה או אחר (על פי הקריטריונים המוגדרים בפוליסה). באופן הזה, תוכלו לוודא שאתם תטופלו בצורה הנאותה ביותר כאן בארץ, אם משהו חלילה יקרה במהלך הטיול שלכם.

כיצד למצוא את הפוליסה הנכונה לכם?

דבר ראשון ואולי הכי חשוב, חפשו כמה חברות ביטוח שונות כדי למצוא אחת שתתאים לתקציב שלכם וכזאת אשר מספקת את סוג הכיסוי הספציפי שאתם צריכים. כאשר תבררו בין כמה חברות ביטוח, הקפידו לקרוא בעיון כל פוליסה ולהבין את כלל ההחרגות או ההגבלות על הפוליסה לפני קבלת החלטה. ודבר נוסף, תמיד תבצעו השוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל.

השוואת מחירי ביטוח נסיעות – כמה חוסכים?

כאשר מבצעים השוואת מחירי ביטוח נסיעות, השאלה ההגיונית תהיה: כמה חוסכים? אז ככה, אם אתם טסים כמשפחה עם ילדים, מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל יכולים להגיע לסכומים בלתי מבוטלים. כנ"ל לגבי נשים הריוניות שלעיתים יצטרכו לשלם סכום גבוה יותר על הביטוח. לכן, מומלץ לערוך השוואת מחירים לביטוח נסיעות לחו"ל כדי לחסוך כ-15% – 35% על הביטוח. בכיס, זה מתבטא לפעמים בעשרות – מאות שקלים. בהצלחה! 

המידע בכתבה זו נכתב בשיתוף עם אתר גודיי – https://www.gooday.co.il

כל הכתוב בעמוד זה אינו מהווה שיווק השקעות ו/או שיווק ביטוח ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תפריט נגישות

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).