[email protected]

רוגוזין 18, אשדוד

קופת חולים לחיות מחמד: איך זה עובד?

האם יש בישראל קופת חולים לחיות מחמד, ואם כן – איך זה בדיוק עובד? ● כל מה שצריך לדעת

קופת חולים לחיות מחמד

רוצה עוד מידע בנושא קופת חולים לחיות מחמד: איך זה עובד?? מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

ראשית, התשובה לשאלה – מה זה קופת חולים לכלבים – היא שבאופן רשמי אין כזה דבר בישראל. עם זאת, ישנם שני מודלים שיכולים לענות על הצורך הרפואי עבור חיות מחמד, שדומים בהתנהלותם לקופת חולים לכלבים וחתולים.

Picture of דניאל איסלר

דניאל איסלר

דניאל איסלר, כותב ויוצר תוכן מקצועי בתחומי הפיננסים, הפנסיה והביטוח. דניאל מילא תפקיד של כותב וראש דסק שוק ההון באתר TheMarker שנים ארוכות, ולאחר מכן הפך לכותב ומנהל תוכן עצמאי בתחום. בין היתר כתב מאמרים וסיפק חומרים מקצועיים עבור בית ההשקעות אלטשולר שחם, קבוצות הפיננסים נטו וקלי, קבוצת שופרסל, חברת האשראי ישראכרט, חברות הביטוח "ביטוח ישיר" ו"תשע" ועוד.

איך דואגים באופן שוטף לבריאות של בעלי החיים שלנו? עבורנו, כאזרחי מדינת ישראל, יש כמה רמות של מערכות בריאות, שדואגות לכך שכלל הטיפולים השוטפים והמיוחדים שלהם אנו שקוקים – יהיו זמינים עבורנו. כך, ישנה מערכת הבריאות הציבורית (קופות חולים) ומערכת בריאות פרטית. האם הדבר זהה עבור בעלי החיים שברשותנו?

אז כמובן שיש "מערכת בריאות" פרטית לבעלי חיים – כלומר, ישנם מאות וטרינרים בישראל, וקבלת שירות בכל אחת מהמרפאות שלהם תיחשב לטיפול פרטי. אך האם יש דבר כזה קופת חולים לכלבים/בעלי חיים? ואם כן, איך זה עובד? במאמר זה נסקור את הדרכים להשיג כיסוי רפואי שוטף בתשלום אחיד עבור בעלי החיים שלנו.

ראשית, התשובה לשאלה – מה זה קופת חולים לכלבים – היא שבאופן רשמי אין כזה דבר בישראל. עם זאת, ישנם שני מודלים שיכולים לענות על הצורך הרפואי עבור חיות מחמד, שדומים בהתנהלותם לקופת חולים לכלבים וחתולים. 

מנוי שנתי אצל הווטרינר

ראשית, מרפאות וטרנריות גדולות ובינוניות פרטיות מציעות לעתים מנוי שנתי, שמספק שירותי בריאות שוטפים ובעתות חירום תחת מחיר אחיד. במובן זה, המודל דומה לקופת חולים שכן הוא מאפשר גישה חינמית או כמעט חינמית לשירותי רפואה שגרתיים עבור חיות המחמד, וטיפולים מסובסדים לחיות במצבים חריגים. 

המרפאות האלה מציעות מנויים בדרגות שונות ובמחירים בהתאם לסוג חיית המחמד, לגזע ולגיל. תוכניות אלה כוללות בדרך כלל את כלל הטיפולים השוטפים לבעל החיים – בדיקות רופא שוטפות ללא תשלום נוסף מעבר לתשלום החודשי; חיסונים וטיפולי מנע; רופאים תורנים בשעת חירום בתשלום בהנחה; וסבסוד לטיפולים מורכבים, ניתוחים ואשפוזים. 

ביטוח בריאות לחיות מחמד

אפשרות נוספת לרכישת כיסוי מתמשך עבור בריאות בעל החיים שלנו הוא הצטיידות בביטוח בריאות לבעלי חיים. ביטוח בריאות לחיות מחמד הוא כנראה המודל הקרוב יותר למה שאנו מכירים כקופת חולים, אך עדיין, הוא אינו מתפקד לחלוטין כמו קופת חולים לכלבים. אחד ההבדלים המשמעותיים הוא שהביטוח אינו מסובסד בכספי המדינה, ולכן על פניו הוא דומה יותר לביטוח בריאות פרטי. 

ביטוח חיות מחמד הינו מוצר ביטוחי שמטרתו לתת הגנה כספית כוללת עבור ההוצאות הקשורות בגידול החיה. את ההוצאות הקשורות לבעלי החיים הביתיים שלנו, ניתן לחלק ל-3 קטגוריות:

  • הוצאות בסיס: טיפולים שנתיים ותקופתיים שכל חיית מחמד חייבת לעבור, למשל חיסוני החובה,  ביקורים אצל הווטרינר ורכישת מוצרים כמו קרם דוחה פשפשים.
  • הוצאות חד-פעמיות: כל הוצאה בריאותית הקשורה לכלב או לחתול, שאינה צפויה, כולל כל הוצאה שקשורה בפציעה או מחלה של החיה. למעשה, ביטוח חיות מחמד קיים עבור קטגוריה זו, שכן אירוע כזה ידרוש הוצאות חריגות שיכולות להכביד על בעלי החיה, וגם מנוי אצל הווטרינר לא יכסה את העלויות האלה.
  • הוצאות עבור צד ג': חיית המחמד שלנו יכולה ליצור נזק לרכוש או בריאות של אדם אחר – נשיכה, שריטה או פגיעה. ביטוח חיות מחמד צד ג' יכסה כל נזק שחיית המחמד גרמה לאדם או גוף אחר. 

 

ישנן כמה חברות ביטוח ומרפאות לחיות מחמד שמציעות תוכניות ביטוח. בין היתר ניתן למנות את ביטוח בעלי החיים של מרפאט (המתפקדת כמעין קופת חולים לחיות); של חיותא (סוכנות ביטוח ייעודית סוכנות מבית מנורה מבטחים); וכן ביטוח חיות המחמד של ליברה ושל חברת הפניקס. 

לסיכום

במקום למצוא פתרון זמני בכל פעם שצריכים חיסון, ביקור אצל הווטרינר או טיפול במצב חירום – בעלים רבים של כלבים וחתולים מוצאים תועלת ברכישת מנוי אצל הווטרינר או ברכישת פוליסת ביטוח לבעל החיים. מצב כזה מעניק "ראש שקט" לבעלים, שתמיד יודע שרבים מהטיפולים השוטפים מכוסים על די תשלום של דמי מנוי או פרמיה שנתיים.

כל הכתוב בעמוד זה אינו מהווה שיווק השקעות ו/או שיווק ביטוח ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

ביטוח בריאות של הסתדרות המורים

ביטוח עסק: האם זה משתלם?

כבעל עסק, חשוב להבין את הסיכונים איתם מתמודדת החברה שלך. מתאונות עובדים ועד אסונות טבע, ישנם מספר רב של גורמים שיכולים להשפיע לרעה על העסק

קרא עוד »

תפריט נגישות

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).