נשמח לשוחח אתכם בכל נושא

תביעת ביטוח מחלות קשות – כל מה שצריך לדעת

ביטוח מחלות קשות יכול להוות רשת ביטחון כלכלית חשובה מאין כמוה – כך מקבלים את הפיצוי

בלי ספאם. בלי שיחות. רק מידע מעניין וחשוב.

אפשר לסמוך על אינשולנד!

אינשולנד יוצר שיתופי פעולה עם חלק מהחברות שאותן אנחנו מסקרים. אבל – התוכן שלנו נכתב ונערך על ידי צוות עצמאי וחסר פניות של כותבים ובעלי תפקידים. ניתן לקרוא את תנאי השימוש באתר, כדי להבין את מתודולוגיית איסוף הנתונים שלנו. כתבנו משהו שגוי? נשמח לשמוע! שלחו לנו מייל ל: [email protected]

Picture of <span>נכתב על ידי </span>דניאל איסלר

נכתב על ידי דניאל איסלר

רוצה עוד מידע בנושא תביעת ביטוח מחלות קשות – כל מה שצריך לדעת? מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

"ביטוח מחלות קשות הוא כיסוי חשוב שנועד לתת גיבוי כלכלי במקרה של גילוי מחלה קשה וחמורה. התמודדות עם מחלה קריטית כזו היא אחד האתגרים הקשים ביותר שאדם ומשפחתו יכולים להיתקל בהם."

מלבד הצד הרגשי והנפשי העצום, לעתים קרובות התמודדות עם מחלה חמורה גם דורשת הוצאות כלכליות גבוהות מאוד. עלויות אלה כוללות בין היתר תשלומים גבוהים לטיפולים רפואיים, תרופות, אשפוזים, נסיעות וכדומה. במקרים רבים, המבוטח או מי מבני משפחתו נאלצים להפסיק את העבודה לתקופות ארוכות, דבר הפוגע גם בהכנסה החודשית. כל אלה עלולים להביא את המשפחה למצוקה כלכלית.

לשם כך נועד ביטוח מחלות קשות. הכרת תהליך תביעת הביטוח במקרה כזה והפעולה הנכונה על פיו, תאפשר לקבל במהירות האפשרית את תגמולי הביטוח. קבלת הפיצוי החד-פעמי הזה יכולה להוות הקלה כלכלית משמעותית בתקופה קשה, ולאפשר למשפחה להתמקד בעיקר – טיפול והחלמה מהמחלה.מתי ניתן לתבוע ביטוח מחלות קשות?

מתי תובעים את הביטוח?

כדי להגיש תביעה לקבלת פיצוי מביטוח מחלות קשות, יש להיות מבוטח תחת פוליסה זו. הביטוח הזה הוא חלק מביטוחי הבריאות הפרטיים שניתן לרכוש בישראל דרך חברות הביטוח השונות. התביעה מוגשת עם גילוי אחת המחלות הקשות אשר כלולות ברשימה בפוליסה שלכם. רשימה זו משתנה מחברה לחברה, אך בדרך כלל כוללת מחלות כמו סרטן, התקפי לב, שבץ מוחי ועוד (כפי שיפורט בהמשך).

כדי לתבוע, עליכם להוכיח באמצעות תיעוד רפואי שהמחלה אכן אובחנה אצלכם או אצל המבוטח עבורו מוגשת התביעה. גילוי המחלה חייב להיות לאחר תחילת תוקפה של הפוליסה ולאחר תקופת האכשרה, אם היתה.

מי יכול להגיש תביעה?

התביעה מוגשת על-ידי המבוטח עצמו או על-ידי קרוב משפחה מדרגה ראשונה (בן/בת זוג, הורה או ילד) אם מדובר במבוטח שאינו כשיר לפעול עקב מחלתו. חברת הביטוח מחייבת להציג מסמכים רפואיים מלאים של המבוטח כדי להוכיח את גילוי המחלה.

מה נחשב מחלה קשה בביטוח זה?

ביטוח מחלות קשות מבוסס על הענקת סכום פיצוי חד-פעמי למבוטח בעת גילוי של אחת מעשרות מחלות המצוינות ברשימה הכלולה בפוליסה. סכום הפיצוי לא נקבע על ידי המבוטח אלא על ידי חברת הביטוח. לרוב, הסכום הזה יתבסס על הכפלת המשכורת החודשית של המבוטח פי 2 או פי 3. כלומר, אדם שמכניס 15,000 שקלים בחודש, הסכום שינקב עבורו כפיצוי יהיה 45-50 אלף שקלים. ההיגיון מאחורי קביעת הסכום משקף את התפקיד של הביטוח – להוות "גשר" כלכלי עבור מבוטח שלקה במחלה קשה.

כל חברת ביטוח מגדירה בפוליסה שלה מה נחשב כ"מחלה קשה" לצורך התביעה. בדרך כלל, מדובר במחלות הגורמות לנזק משמעותי לתפקוד הגוף, מאיימות על החיים או גורמות לנכות קשה וצפויה להיות מתמשכת.

המחלות שאותן מכסה כל פוליסת ביטוח מחלות קשות, לפי חוק:

  1. סרטן
  2. ניתוח מסתמי לב
  3. התקף לב
  4. ניתוח מעקפים
  5. שבץ מוחי
  6. ניתוח אבי העורקים
  7. טרשת נפוצה
  8. קרדיומיופטיה (ליקוי בשריר הלב)

 

מעבר לכך, בכל חברה קיימת רשימה מורחבת של מגוון מחלות אחרות שמכוסות על ידי הביטוח. בדרך כלל מדובר על 50-100 מחלות, נדירות יותר ופחות.
רשימת המחלות המלאה אצל כל חברה כוללת עשרות נוספות, כמו מחלות ניווניות של המוח והשרירים, חולי סרטן ספציפיים, הפרעות נפש קשות ומחלות נדירות אחרות. את הרשימה המדויקת של המחלות המכוסות וההגדרות המלאות שלהן תמצאו בפוליסה שרכשתם. רצוי להכיר אותה כדי לדעת במדויק מה מכוסה ומה לא.
תהליך התביעה

לאחר גילוי המחלה ואיסוף כל המסמכים הנדרשים, יש לפנות לחברת הביטוח במייל/פקס או באתר האינטרנט שלה, לבקש טופס תביעה וההוראות להגשתה. טופס התביעה כולל פרטים אישיים של המבוטח, פירוט לגבי המחלה ואבחנתה, כמו גם הפרטים הרפואיים המלאים.

חברת הביטוח תבדוק אם המחלה עונה על ההגדרות בפוליסה ובמידה וכן – הפיצוי המגיע ישולם למבוטח. חשוב להציג את כל המידע הרפואי במדויק ולפעול לפי הוראות חברת הביטוח. כך אפשר למנוע עיכובים ולקבל את תגמולי הביטוח המגיעים במהירות האפשרית, במצב הלא פשוט שנקלענו אליו.
להכיר את התהליך, בתקווה שלא נצטרך אותו

גילוי של מחלה קשה וחמורה הוא אירוע טראומטי ומאתגר עבור האדם והמשפחה מבחינה נפשית, גופנית וכלכלית כאחד. בזמנים כאלה, חשוב לזכור שביטוח מחלות קשות קיים כדי לסייע במצב ולהקל במידת האפשר את הנטל הכלכלי הכבד שמחלה שכזו גורמת. על ידי הכרת התהליך של תביעת הביטוח, המסמכים הנדרשים וזכויותיכם כלקוחות, תוכלו לפעול במהירות ויעילות כדי לממש את הפיצוי המגיע לכם מחברת הביטוח. בצורה זו, לפחות החלק הכלכלי-תפעולי יכול להיות מוסדר, ולאפשר לכם להתמקד בעיקר – ההתמודדות הנפשית והגופנית עם המחלה ותהליך ההחלמה.

תפריט נגישות

יצירת קשר

רוצה עוד מידע בנושא?

מלא/י את הטופס ונציג יחזור אליך:

*המידע יועבר לאיש מקצוע בעל רישיון שנמצא בפיקוח של רשות שוק ההון, ולא ייעשה בו שימוש מעבר לכך.

הראלהפניקסמגדלמנורה מבטחיםכלל ביטוחאיילוןהכשרה
לאיזה כיסויים בחברות הביטוח ניתן להתקבל ללא הצהרת בריאות וללא החרגות?כתבי שירות הנמכרים בצמוד לביטוחי הבריאות – רופא מלווה אישי, רפואה אישית אונליין, אבחון מהיר, רפואה משלימה, ביקור רופא בביתצירוף תינוק שנולד ללא הצהרת בריאות ולתכניות הבריאות בהן הוריו היו מבוטחים בזמן הלידה, תוך 60 ימים מהלידה (כפוף לתקופת אכשרה ותנאים הכלליים לתכניות הבריאות). בהתפתחות הילד – צירוף ללא הצהרות בריאות. כתבי שירות ללא הצהרת בריאותנספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ייעוץ אונליין, כתב שירות קונסיליום וכתב שירות אבחון מהיר ושירותים בעת אשפוזכל כתבי השירות ללא יוצא מן הכלל. נספח טופ לילד.כתב שירות רופא מומחה און ליין. כתב שירות אבחון ישיר, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות ליווי אישי פלוס נספח חמ"ל בר גפןללא חיתום: נספח אמבולטורי, כתב שירות רפואה משלימה, כתב שירות אבחון מהיר, כתב שירות Online, נספח אבחונים וטיפולים להתפתחות הילד.אבחון מהיר, רופא מומחה דיגיטלי, ליווי רפואי אישי פרימיום
האם קנאביס מכוסה בביטוחים הפרטיים?אין, קנאביס קיים במסגרת נספח טיפולים פרימיום.בכיסוי הבסיס: תכשירי מזון רפואי ו/או ויטמנים ו/או מינרלים (בשילוב טיפול תרופתי) בתרופות אקטסרה: כיסוי לקנאביס רפואי לטיפול במחלה ו/או הקלה בתסמינים הנובעים ממחלה – 1,000 ₪ לחודש ועד 30,000 ₪ (השתתפות עצמית 100 ש"ח) קיים.
כיסוי לתרופות מאושרות מבוססות קנאביס.
קיים כיסוי לויטמינים, קנאביס רפואי בהרחבה של תרופה בהתאמה אישית.איןקנאביס.אין
מה תאכלס ההשתתפות העצמית בכיסוי תרופות בחברות הביטוח?במקרה של תרופה שעלותה מעל 10,000 ₪, לא תחול השתתפות עצמית. 400 ₪ עבור תרופה שאינה בסל הבריאות, 800 ₪ עבור תרופות אוף לייבל.ללא השתתפות עצמית לתרופות למחלת הסרטן. 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית עד 5,000 ₪ (בהוספת כיסוי "תרופות אקסטרה" – 300 ₪ השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית רק עד 1,000 ₪ בלבד). תרופה גנרית- 20% השתתפות עצמית.התכנית אינה כוללת השתתפות עצמית. תרופות (תרופה שאינה כלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה הכלולה בסל שירותי הבריאות, תרופה שהוגדרה כאוף לייבל, תרופה יתומה) שעלותן מעל 300 ₪ יכוסו במלואן מהשקל הראשון.300 ₪ למקרה ביטוח לחודש, אין השתתפות עצמית בגין תרופה לטיפול במחלת הסרטן. השתתפות עצמית ללא שינוי גם כשקיימת תרופה חליפית/גנרית בסל.300 ₪ לכל תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪. ללא הבדל אם קיימת חליפית/גנרית.350 ₪ למרשם חודשי לתרופה. 800 ₪ לתרופות מיוחדות שאושרו בסעיף 29ג' (א') תרופאה אונקולוגית – המטואונקולוגית – ללא השתתפות עצמית.תרופות שאינן בסל הבריאות או שהבוויתה שונה במקרה שעלות התרופה החודשית מעל 600 ₪ - ללא השתתפות עצמית. תרופה שעלותה נמוכה מ-600 ₪ השתתפות עצמית של 300 ₪ למרשם לחודש (למעט תרופות אוף לייבל 600 ₪ למרשם לחודש).